איך לברוח מנישואים משעממים?

שאלה:

יש לי נישואין טובים. אבל אני חש משועמם מאשתי, והיא ממני. לא עשינו משהו רע חלילה, פשוט איבדנו את ההתלהבות ההדדית. זה מדאיג אותי, מפני שאנחנו לא נשואים זמן רב כל כך. האם זה נורמלי?

תשובה:

אתם עוברים עכשיו שלב קריטי. אין מי שלא מתמודד איתו. הדרך שבה תתמודדו איתו חיונית לעתידכם הנפשי-רוחני. תוכלו ללמוד מה לעשות, מזחל. אנחנו מתקדמים בעולם שלנו כמו זחל שמטפס על גרם מדרגות. בשביל הזחל, מדרגות הן אתגר. לאחר שטיפס טיפוס תלול קצר, הוא מגיע למישור, שטח מישורי ארוך שלא עולה לשום מקום. הדברים זורמים בקלות כשהזחל עושה את דרכו על המשטח הזה, עד שהוא נתקל בקיר. זה נראה כמו סוף הדרך. אין לאיפה להתקדם במסע הזה. אבל לאחר שנתקל בקיר הזה, הזחל מביט סביבו וקולט שהמסע בכלל לא נגמר. הדרך היחידה להתקדם היא למעלה. אז הזחל מתחיל לטפס. אז הוא מבין שזו לא הייתה דרך ללא מוצא, זה היה השלב הבא בדרך למעלה, הדרך לגבהים חדשים. מה שנראה כמכשול, היה למעשה הזמנה לעלות למעלה.

אותו הדבר קורה בחיים שלנו, ובחיי הנישואין שלנו. אחרי שלב ראשוני של הרגשה בשמים, אנחנו מגיעים לתקופה שטוחה, שבה הדברים פשוט מתגלגלים להם. בסופו של דבר, אנחנו נתקלים בקיר, מחסום מתסכל, ואז אנו מרגישים נטולי השראה ואדישים, ונראה כאילו אין מוצא. זה נורמלי. זוהי קריאה לעלות לשלב הבא, לרומם את עצמנו מהמצב הנוכחי ולשאוף למעלה. זה הרגע להביט למעלה, ולהתחיל לטפס. חיי הנישואין שחוויתם עד למעצור הזה היו טובים לאז, אבל לא טובים מספיק לעכשיו. כשהזמן חולף, גם הזוגיות צריכה לגדול. זה אומר שאתם צריכים להעמיק בעצמכם, למצוא בעצמכם רמות חדשות של מחויבות ונתינה, ולגלות עומקים חדשים בשותפכם לחיים.

השעמום שאתם חשים הוא סימן טוב – זה אומר שאתם מוכנים להתקדם לשלב הבא. החיים לא יכולים להיות עלייה תלולה כל הזמן. זה יהיה מתיש מדי. שטחי המישור שבין העליות מעניקים לנו זמן להיטען מחדש. הם שם כדי להכין אותנו לצעד הבא. האתגר ניצב לפניכם. הסתערו עליו, ותמצאו את הדרך לגבהים חדשים.  

שתפי

הרב אהרון מוס

הרב אהרון מוס עובד להשיב נשמות אבודות ליהדות בסידני, אוסטרליה. אפשר ליצור עמו קשר במייל: rabbimoss@nefesh.com.au

קליל

מאמרים נוספים