מביטה לאחור, צועדת קדימה

התחלה חדשה

הכניסה לגיל המעבר: זמן של שינוי. תחילתו של שלב חדש בחיים. תחייה מחודשת. השראה. זהו הזמן המתאים לאישה לגלות את הרוחניות שלה, ולהעצים את המיקוד שלה בעצמה, בחיי הנישואין שלה ובמשפחה שלה. היהדות מציעה דרך ייחודית לחגוג את המעבר הזה ולהעמיק את חיי הרוח באמצעות טקס הטבילה במקווה.


חיבור לעבר, הבטחה לעתיד

המקווה הוא בריכת טבילה, שנבנתה בהתאם לכללים ודרישות מדויקים של ההלכה היהודית, לשימוש דתי-רוחני. למקווה יש את הכוח להפוך את היום-יום לרוחני וקדוש. השימוש המרכזי במקווה הוא של כלות ונשים נשואות. במשך אלפי שנים, העניקה הקדושה שבדיני טהרת המשפחה חוסן לחיי הנישואין היהודיים ולמשפחה היהודית. טהרת המשפחה דורשת מהאישה לטבול במקווה לאחר המחזור החודשי, בטרם תחדש את קיום היחסים האינטימיים עם בעלה. דורות של נשים יהודיות מצאו כי השמירה על הטבילה במקווה מקרבת אותן אל הקדוש ברוך הוא – מקור החיים, הטהרה והקדושה.  

מיתוס: אני נשואה כבר שנים. מאוחר מדי להתחיל ללכת למקווה.

האמת: התורה מלמדת אותנו שעולם לא מאוחר מדי לקיים מצווה. הברכות שהטבילה במקווה מביאה, יכולות לחול על אישה ומשפחתה, גם אם היא טובלת במקווה לאחר ששנות הפוריות שלה הסתיימו.  


מעשה אחד, שכר אינסופי

הטבילה במקווה בזמן הנכון היא מצווה שרק נשים יכולות לקיים. לנשים שחוו כבר את הווסת האחרונה שלהן, טבילה אחת במקווה – המבוצעת בהתאם לקווים מנחים מסוימים – יכולה להביא שפע של ברכות, לה ולבני משפחתה. הטבילה החד פעמית הזו יכולה לרומם את חיי הנישואין שלה לגבהים חדשים של קדושה, ומאפשרת לה להיכנס לשלב הבא בחייה מתוך ‘לידה מחדש’ סמלית, והתחדשות רוחנית.


מסע אישי, מצווה פרטית

מצוות הטבילה במקווה היא מצווה פרטית לחלוטין. זוהי דרך נפלאה לאישה לשלב את הרוחניות שלה בקיומה הפיזי, להתחבר לנשים יהודיות מכל העולם ובכל הדורות, ולהתקרב לאלוקים. אם את רוצה ללמוד עוד על הטבילה במקווה – צרי קשר עם הרב המקומי או עם אשתו.

מיתוס: אני לא ממש דתייה. זו נראית לי צביעות ללכת פתאום למקווה. 

האמת: כל מצווה נחשבת! הטבילה במקווה מציעה חוויה מופלאה של התחדשות. זו מצווה מושלמת לאישה שרוצה להרחיב את האופקים היהודיים שלה.

שתפי