עוד סיפור מעורר השראה על מקווה

עוד סיפור מעורר השראה על מקווה

לפני זמן לא רב, אישה צעירה מהקהילה שלנו, שומרת מצוות שאיננה מחסידות חב”ד ובדרך כלל איננה מגיעה להתפלל בבית חב”ד שלנו, הגיעה בשבת בבוקר להתפלל בבית הכנסת שלנו, שכן בעלה איחר את המניין הקבוע שלו שהתחיל בשעה 8 בבוקר.

לאחר שהסתיימה התפילה, היא ניגשה אלי ושאלה אם אוכל להקדיש לה כמה דקות לשיחה. היא החלה לבכות וסיפרה לי שבמשך שנים היא ובעלה מנסים להביא ילדים אך ללא הצלחה.

נזכרתי בסיפור ששמעתי על הרבי, ומיד סיפרתי לה אותו. היה זה בקשר לאשה דתית שלא הצליחה להרות וכתבה על כך לרבי. הרבי יעץ לה להקפיד יותר בשמירת טהרת המשפחה. היא הייתה מופתעת למדי, מפני שהיא הייתה שומרת מצוות והקפידה על כל ההלכות. לאחר בדיקה מדוקדקת וחשבון נפש, היא הבינה שהיא מדי פעם פספסה בדיקה פה או שם. היא אמנם הקפידה לעשות אחת בכל יום אך לגבי השנייה היא מדי פעם התרשלה.

היא שמעה לדברי הרבי, והחליטה כי תבצע את ההיבט הזה של הלכות טהרת המשפחה בדייקנות רבה יותר ובזהירות. בחסדי השם – היא נכנסה להיריון מיד!

כשסיימתי לספר את הסיפור, פני האישה שמולי החליפו צבעים. היא הייתה בהלם. היא אמרה שזה הדבר היחיד בקשר להלכות טהרת המשפחה שהיא פחות מחמירה לגביו. היא הלכה לביתה, נחושה, אני בטוחה, להקפיד ולהיזהר יותר בהיבט הזה של שמירת הלכות טהרת המשפחה.

חודשים ספורים לאחר מכן, היא הגיעה בחזרה לספר לי שהיא בחודש השלישי להיריון! היא לקחה ללב את הסיפור שסיפרתי לה, ועוד באותו חודש נכנסה להיריון!

אמרתי לה שעליה לנצל את החוויה הזו על מנת לעורר בנשים אחרות השראה להקפיד יותר על שמירת הלכות טהרת המשפחה.

באשר אליי, הרגשתי בצניעות, עד כמה בנות מזל אנו כשלוחות של הרבי, שהרבי שם במוחנו את המחשבות הנכונות על מנת לעורר השראה באחרים להפוך כלים לברכות השם.

הלוואי שנתברך תמיד במילים הנכונות, ושההתחזקות בקיום מצווה זו, תביא לעולם הזה עוד הרבה ילדים בטהרה.

שתפי

שליחה באוסטרליה

מאמר זה נשלח למערכת האתר על ידי אחת משליחות חב”ד בסידני, אוסטרליה

סיפור

מאמרים נוספים