שלושת הדולרים הנסיים

שלושת הדולרים הנסיים

סיפור נס מופלא שאירע לאישה שלא הצליחה להרות, מסופר במילותיה שלה:

לפני 25 שנים, היינו אני ובעלי נשואים זה 6 שנים, בלי ילדים.

שמענו שהרבי מליובאוויטש מחלק דולרים וברכות למעל 5000 אנשים בכל יום ראשון. יום ראשון אחד, לקח אותנו חבר אל הרבי, כדי לקבל ברכה שסוף סוף – יהיה לנו ילד.

ביקשתי מהרבי ברכה לילדים, והרבי אמר לי לחזור וללמוד את הלכות טהרת המשפחה. לאחר שעזבנו את חצר הרבי, הלכנו מיד, אני ובעלי, אל חנות ספרים מעבר לכביש ורכשנו ספר על הלכות טהרת המשפחה. התחלנו ללמוד יחד, עוד באותו לילה.

בנוסף לעצה הזו, הרבי נתן לנו גם 3 דולרים (אפשר לראות אותם בתמונה). לא הכרתי כל כך את הנוהג של הרבי לחלק דולרים וברכה, כך שבאותו רגע, לא ידעתי עד כמה הדבר נדיר הדבר לקבל שלושה דולרים.

האמנתי ובטחתי שהברכה תעזור.

ברוך השם, בחודש הבא התבשרתי שאני בהיריון. חודש לאחר מכן, גיליתי שאני נושאת שלישייה.

הייתי כל כך מאושרת!

בעלי כמעט התעלף.

לצער הלב, הרבי עבר אירוע מוחי שישה שבועות לאחר שקיבלנו ממנו את הברכה. סיפרנו למזכיר שלו שהתברכנו בשלישייה, ואני בטוחה שגם הרבי ידע על כך, אך אנו לא זכינו לראות אותו שוב.

הייתי בת 33 כשילדתי והייתי כה מאושרת להיות אמא, כך שכל השעות והעבודה הקשה הרגישו כמו ברכה אמיתית. ברוך השם, התברכנו בילדה נוספת כשהייתי בת 40.

היום, השלישייה שלנו בני 24 והבת הצעירה בת 17. כל הילדים קשורים מאד לרבי.

בעלי ואני אימצנו כדרך חיים את מנהגי חב”ד, כסוג של הכרת תודה למקור שממנו הגיעה הברכה שלנו, למי שאנו מרגישים כה אסירי תודה אליו, בעזרת השם, על כך שהפכנו מזוג – למשפחה.
 

*מופיע כאן באישור האתר JewishMom.com

שתפי

מקווה אורג

סיפור על אישה שלא הצליחה להרות ועל נס מופלא. מסופר במילותיה שלה.

מאמרים נוספים