אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל לחשב

אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל לחשב

לא מזמן, התקשרה אליי חברה שלי. היא הייתה נשואה קצת יותר משנה, והיא ציינה שעד כה היא לא זכתה להתברך בהיריון. ידעתי שהיא שומרת על טהרת המשפחה, ובכל זאת החלטתי להזכיר את עניין שמירת הלוח האישי, מפני שלא הייתי בטוחה שהיא אכן מנהלת אחד כזה. הסברתי לה שהוספה בהקפדה על דיני טהרת המשפחה היא דרך בטוחה לזכות לברכות השם בחיינו, במיוחד הברכה של ילדים בריאים.

בכנות, היססתי אם לתת לה את העצה הזו, לא הייתי בטוחה שזה יעניין אותה. הזכרתי שיש כלי מדהים באינטרנט, לוח המקווה שלי, שעוזר לתעד את התאריכים, ובנקודה זו סיימנו את הדיון בנושא. היא לא התקשרה אליי בחזרה במשך כמה חודשים מאז, ולא היה לי מושג אם היא קיבלה את ההצעה שלי.

לאחר שישה חודשים היא התקשרה אליי לספר שהיא בחודש החמישי להריונה. מצב רוחי התרומם לשמע החדשות המשמחות, אך היה זה הדבר הבא שהיא סיפרה לי שממש ריגש אותי. היא סיפרה לי שהיא אכן התחברה ללוח המקווה שלי ושמה לב שהתאריך לטבילה במקווה, מחושב יום אחד מאוחר יותר. היא דיברה עם מישהו בקשר לזה, והסתבר שבמשך כל השנה שלפני כן, היא הלכה למקווה יום אחד מוקדם מדי! באותו חודש הייתה הפעם הראשונה שהיא הלכה למקווה ביום הנכון, והיא אכן הרתה!

אמרתי לה שיש לה זכות גדולה שהקב”ה שמר עליה שלא תהרה ילד שלא בטהרה. תודה לכם לוח המקווה שלי‘, על שאתם מבטיחים את קיום המצווה הנפלאה הזו. כפי שאתם יכולים לראות, הלוח הדיגיטלי עוזר לאנשים לא רק להוסיף ולהדר במצוות טהרת המשפחה, אלא מסייע לוודא שגם הפרטים הבסיסיים ביותר בהירים לכל אישה. שנשתף רק בשמחות!

שתפי